Żaluzje fasadowe – przeczytaj opinie!

zaluzje-fasadoweIstnieje wiele sposobów, dzięki którym można ograniczyć napływ promieniowania słonecznego do wnętrza budynku. Do wyboru mamy rolety zewnętrzne i wewnętrzne, zasłony, markizy, żaluzje wewnętrzne itp. Wszystko to jednak sprawdza się jedynie w przypadku standardowych okien, które montowane są w tradycyjnego typu budynkach.

Jeśli jednak „zasłonić” przed Słońcem trzeba wnętrze szklanego biurowca czy nowoczesnego domu, w którym szyby stanowią całe ściany, sprawa już wcale nie jest taka prosta. Nie opłaca się przecież montować dziesiątek rolet, by chronić pomieszczenie przed Słońcem. Na szczęście jest coś takiego jak żaluzje fasadowe. Montuje się je na zewnątrz budynków. I choć nic wprawdzie nie stoi na przeszkodzie, by zamontować je na zwykłym oknie, to zdecydowanie najczęściej stosowane są i najbardziej sprawdzają się w przypadku dużych przeszkleń.

zaluzje-fasadowe2FixOkna.pl żaluzje fasadowe wrocław
ul. Borowska 186a
50-557 Wrocław
tel: +48 717 802 666
kom: +48 609 507 923
fax: +48 717 945 125
E-mail: borowska@fix.wroclaw.pl

Ich ogromnym plusem jest to, że ograniczają bezpośrednie działanie promieniowania słonecznego na wnętrze budynku, pozwalając jednocześnie na zachowanie komfortu naturalnego oświetlenia, a więc nie muszą całkiem zaciemniać pomieszczeń – jedynie regulują ich nasłonecznienie. Dzięki temu znacznie wpływają na oszczędność energii – w przypadku szczególnie dużych budynków mogą wręcz kolosalnie obniżać jej zużycie. Żaluzje fasadowe mają jednak nie tylko duże walory funkcjonalne i ekonomiczne. Doskonale spisują się też jako zewnętrzne elementy dekoracyjne. Można je idealnie wkomponować w fasadę nowoczesnego budynku, dodając mu jeszcze więcej nowoczesności i rozmachu. Czasami wygląda to wręcz artystycznie, zwłaszcza jeśli dodamy do tego oświetlenie. Kąt pochylenia żaluzji można regulować.