ŻALUZJE DREWNIANE ELEMENTEM WNĘTRZA W STYLU SKANDYNAWSKIM

Szwedzkie i norweskie domy kojarzą się ze świeżością, prostotą, minimalizmem i funkcjonalnością. Styl skandynawski coraz częściej pojawia się w aranżacjach europejskich domów. Wnętrze takie można stworzyć przy stosunkowo niewielkich nakładach pieniędzy, a efekt końcowy zawsze jest zachwycający. Trudno jest bowiem przesadzić z dodatkami, czy kolorem. Estetyka ta jest bowiem niezwykle wyważona i bezpieczna. Przyjrzyjmy się elementom, które powinny znaleźć się w pomieszczeniu w konwencji skandynawskiej.

Z tym stylem najbardziej kojarzy się kolor biały. To dzięki niemu wnętrza stają się przestronne, świeże i harmonijne. Barwa ta pojawia się w różnych wariantach i miejscach. Białe mogą być podłogi, ściany, czy tkaniny. Bardzo często pojawiają się meble w tym kolorze, zarówno w stylu shabby, jak i całkowicie nowoczesnych sprzętów. Wszystko zależy od inwencji i preferencji domowników. Pomimo, iż biel nie jest łatwa w utrzymaniu jej w czystości, warto wprowadzić ją do domu.

Stylu skandynawskiego nie można wyobrazić sobie bez drewna. Zazwyczaj są to proste, naturalne i surowe belki. Drewniana podłoga jest obowiązkowym elementem domu. Sękate deski, na których rozłożyć można ciepłe, puchate dywaniki dodadzą uroku i niepowtarzalnego klimatu. We wnętrzach rustykalnych, wiejskich chatach i domkach położonych nad morzem drewno pojawia się również na ścianach.

Z dodatków najczęściej wybierane są różnego rodzaju naturalne tkaniny. Przeważają te z wełny lub lnu, wykonane z dobrej jakości materiału. Kolorystyka jest stonowana – przeważają barwy ziemi, biel, czerń, kolor niebieski i czerwony. Często pozbawione są zdobień, a jeśli występują, to pod postacią kraty, pasków lub delikatnych kwiatków.

W skandynawskich oknach zazwyczaj nie ma firanek i zasłon. Bardzo często spotyka się pięknie rzeźbione okiennie, które i tak rzadko są zamykane. Idealnym rozwiązaniem są zaś żaluzje drewniane, które z pewnością będą pasowały do ogólnego wizerunku wnętrza. Wybór form i kolorów jest bardzo duży i można znaleźć takie, które będą właściwie komponować sie w domu zaaranżowanym na styl skandynawski.

żaluzje drewniane wrocławŻaluzje drewniane Wrocław

WINROL Rafał Gorczyca
Al. Karkonoska 25a
53-015 Wrocław
Rel: 506 276 482