Szybki sposób na odnowienie podłogi

Szybki sposób na odnowienie podłogi

Już dawno temu w niepamięć odeszły czasy, gdy remont wiązał się z wielkim wysiłkiem i mógł trwać miesiącami.

Obecnie wykonanie tak poważnych robót jak wymiana podłogi nie zabiera wiele czasu. Zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na bezklejowe panele podłogowe, łączone na tzw. click.

Panele mogą być stosowane tylko w suchych wnętrzach, a prace montażowe można rozpocząć po upływie minimum czterech tygodni od momentu wylania posadzki betonowej.

Panele należy  układać prostopadle do okna, aby dzięki temu zniwelować punkty załamania światła. Do ich montażu nie są potrzebne specjalne narzędzia, nie wymaga to też użycia wyjątkowej siły. Panele układane są w ten sposób, że jeden wchodzi w drugi i następnie zatrzaskuje się.

Podłoga nadaje się do użytku bezpośrednio po zakończeniu pracy i nie wymaga żadnej kwarantanny. Inaczej rzecz się ma, jeśli chodzi o panele montowane na klej. W tym przypadku, po zakończeniu układania trzeba odczekać do pełnego wyschnięcia kleju.Nieco bardziej problematyczny jest także sam montaż; klej należy nakładać na całej długości górnej krawędzi wpustu i podczas montażu na bieżąco usuwać wypływający na wierzch jego nadmiar.