Co dalej z rynkiem nieruchomości?

Co dalej z rynkiem nieruchomości?

Czy zmiany w programie rządowym Rodzina na Swoim spowodują kryzys na rynku nieruchomości? Niewykluczone, że będą miały bardzo negatywny wpływ na to, co dzieje się w branży nieruchomości. Propozycja rządowa zakłada bowiem, zamknięcie tego programu dla nieruchomości z rynku wtórnego.

Co gorsza z Rodziny na Swoim nie będą też mogły korzystać osoby prowadzące samotnie gospodarstwo domowe oraz pozostające w tak zwanych związkach partnerskich czy też nieformalnych.

Co gorsza rząd chce obniżyć tez współczynnik, który służy do obliczenia ceny mieszkania. Niedawno wynosił 1,4 teraz wynieść ma 1.1. To z kolei oznacza, że utrudniony będzie dostęp do tego swoistego kredytu dla nieruchomości, znajdujących się w ciekawych lokalizacjach w dużych i średnich miastach. Nikt bowiem nie sprzeda mieszkania za cenę, która dopuszcza Rodzina na Swoim.

Nadzieję tym, który chcą kupić nieruchomości z pomocą programu niesie jeszcze Senat, w którym ? jak zapowiadają senatorzy ? zgłoszone będą liczne poprawki i dodatkowe rozwiązania, ułatwiające zakup nieruchomości.